1(31)
vzad vpřed

PETR HORÁK – INTERNETOVÝ NINJA

PETR HORÁK – INTERNETOVÝ NINJA

 

Navracíme internetu, co pro něj vzniklo.

Petr je neúnavný účastník všech možných i nemožných soutěží. Chce vyhrát a pobavit se/tě a už ho moc nezajímá, co vlastně vyhrál...

Reality hack.

S humorem a drzostí autenticky využívá virtuální prostředí. Blíží se svou povahou profesionálním diskutérům, jen nezahlcuje svět svými názory, ale vizuálním smogem velmi proměnlivé kvality - od brutálních debilních sexistických fotek po zajímavá komplexní díla.

Všechno to vzniká trochu náhodou a mimochodem. Petr má podobnou strategii jako lavina.

A tak vedle fotek koz s flaškou vína, sexistické reklamy na Bobíka vzniká i mnohaletá sbírka fotek s igelitkami po celém světě (jestli někam jedete, napište mu! Petr vám určitě jednu Billu neb Lidl nabalí), i závažná díla jako inscenovaná poprava rukojmí stoupenci ISIS před meterologickou kamerou. Tohoto záznamu by si nikdo nevšiml, pokud by na něj „zkoumavý divák Petr Horák“ neupozornil.

 

Petr Horák – internetový nájemný vrah.

 

Kurátorka: Kateřina Olivová

 

Naše seznamování s díly Petra Horáka bude dobré začít seznámením s ním samotným! Bez něj jako autora by dílo totiž často nefungovalo, kromě toho, že je obvykle figurantem/performerem, jeho způsob vyjadřování se o umění je okouzlující a báječně ilustruje jeho způsob myšlení a práce. Zde je tedy záznam z Pecha Kucha Night v Brně v Domě umění 19.12. 2012.